گلف GTI نسل هفت در ایران

امپراطور گلف، نسل هفتم با اصالت !

امپراطور گلف، نسل هفتم با اصالت !

تاریخ ایجاد : 1397/04/09

امپراطور گلف، نسل هفتم با اصالت !

اولین نسل از خودرو گلف در سال 1974 روی خط تولید کمپانی فولکس واگن قرار گرفت! تا پروفروش ترین خودروی فولکس واگن برای 7 نسل متوالی بشود.

فولکس واگن گلف ! نامی قدیمی در خودروسازی مدرن قدیمی !

اولین نسل از خودرو گلف در سال 1974 روی خط تولید کمپانی فولکس واگن قرار گرفت! تا پروفروش ترین خودروی فولکس واگن برای 7 نسل متوالی بشود. این مدل اعجوبه نه تنها پرفروش ترین مدل کارخانه ی فولکس واگن در طول تاریخ تولیداتش بوده است بلکه دومین مدل پرفروش جهان است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی نسل هفتم این خودرو که اخیرا به خاک سرزمین ایران چرخ گذاشته است بپردازیم.

 

در جدول زیر می‌توانید مشخصات فنی کامل این فولکس واگن گلف GTI را مشاهده کنید:

 

مدل

فولکس واگن گلف  GTI

پیشرانه

4 سیلندر خطی توربوشارژ

حجم موتور

1984 سی سی

حداکثر توان

 230 اسب بخار در دور 4700

حداکثر گشتاور

350  نیوتن متر در دور 1500

شتاب رسمی

6.4 ثانیه

حداکثر سرعت

248  کیلومتر در ساعت

مصرف سوخت ترکیبی

6.4  لیتر در هر صد کیلومتر

جعبه دنده

6  سرعته دوکلاچه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعد از سال‏ها، بالاخره صدای غرش اسب بخار آلمانی در خاک ایران به گوش می‏رسد. فولکس واگن گلف GTI توانسته است تا مجوز واردات به ایران را دریافت کند. این مدل خاص آلمانی توسط کمپانی ماموت خودرو در ایران عرضه شده است. گلف یکی از ببی نظیرترین و قدرتمندترین مدل های کمپانی فولکس واگن است. تا کنون هفت نسل از این خودرو روی خط تولید فولکس واگن رفته است. فولکس واگن گلف در نسخه‌های بسیار مختلفی به بازارهای جهانی عرضه شده که به عنوان مثال می‌توانیم به نسخه‌های GTD، GTE و یا حتی دیزلی نیز اشاره کنیم اما خوشبختانه مدلی که برای بازار ایران انتخاب شده فولکس واگن گلف GTI هست که به یک پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ مجهز شده است. نسل هفتم گلف به خوبی ظاهر و باطن وراثتی خود را از اجدادش به همراه دارد. چراغ هایی که مانند چشمان خیره جاده را دنبال میکنند. جلوپنجره ی خاص آن، ارتفاع معرکه اش و بالاخره طراحی داخلی و چیدمان کلی اش. حجم موتور این اسب بخار آلمانی دقیقا 1984 سی سی می‏باشد که می‏تواند 230 اسب بخار توان را در دور موتور 4700 به ارمغان بیاورد و در دور موتور 1500 به حدکثر گشتاور خود یعنی 350 نیوتن متر برسد. شتاب صفرتاصد این شاهزاده 6.4 ثانیه است. حداکثر سرعتی که می‏تواند به آن برسد 248 کیلومتر در ساعت می‏باشد. مصرف سوخت ترکیبی این مدل طبق اعلام کارخانه ی سازنده 6.4 لیتر در هر صد کیلومتر است.

همانطور که از قدیم الایام این امپراطور کوچک به ماشین اسپرت مشهور بوده است و همیشه در نمایشگاه های داخلی و خارجی مدل های بسیار زیبای اسپرت شده ی آن را دیده ایم، این مدل هم از قابلیت اسپرت شدن بالایی برخوردار است. از لاستیک ها گرفته تا سپر ها و استفاده از اسپویلر و همینطور استفاده از بادی کیت های متنوع !

می توانید عکس های این امپراطور نوپا درایران را در گالری تصاویر مشاهده کنید.