افزایش بیماری های قلبی و عروقی و سکته مغزی در خواب بیش از 8 ساعت.

خواب بیش از حد به سلامت مرتبط است

خواب بیش از حد به سلامت مرتبط است

تاریخ ایجاد : 1397/05/17


بیش از هفت ساعت یا هشت ساعت خواب در روز خطر مرگ زودرس را افزایش می دهد.

با توجه به تحقیقات جدید، مرگ زودرس  با خواب بیش از هفت یا هشت ساعت ارتباط دارد. محققان به بررسی داده های 74 مطالعه که شامل بیش از سه میلیون نفر می شوند اشاره می کنند و متوجه شدند که 30٪ از کسانی که بیشتر از هشت ساعت می خوابند زودتر از سایر افراد می میرند. بودن در رختخواب در بیشتر از 10 ساعت 56٪ مرگ از طریق سکته مغزی و 49٪ مرگ از طریق بیماری قلبی عروقی باعث می شود. با توجه به مطالعه منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریكا،44 درصد از  بیماری های قلبی عروقی با كیفیت خواب ضعیف همراه است.

محققان اظهار داشتند که مطالعه آنها نشان می دهد خواب غیر طبیعی می تواند "نشانه ای از افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی" باشد و اظهار کردند که پزشکان عمومی باید در هنگام انتصاب پرسش های مربوط به الگوهای خواب را بپرسند. دكتر چون شینگ كوك، پژوهشگر ارشد موسسه علوم و فن آوري پزشكي دانشگاه كيل، گفت: "خواب غیر طبیعی نشانه ای از افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی است و در بررسی کاستن از مدت زمان و کیفیت خواب در طی مشاوره های بیمار باید توجه بیشتری شود." در خواب ما نیاز به مراقبت از کودکان یا اعضای خانواده، الگوهای تغییر نامنظم شغلی، بیماری های جسمی یا روحی رفتاری، پاتوفیزیولوژی وجود دارد. این مطالعه که شامل محققان دانشگاه لیدز، منچستر و شرق انگلیا نیز شده بود اعلام کرد شرایط ذهنی یا فیزیکی ممکن است بر روی "الگوهای شدید خواب" تأثیر داشته باشد.

تصاویر

تشدید بیماری ها در خواب بالای 8 ساعت تشدید بیماری ها در خواب بالای 8 ساعت
تشدید بیماری ها در خواب بالای 8 ساعت

با توجه به تحقیقات جدید، مرگ زودرس  با خواب بیش از هفت یا هشت ساعت ارتباط دارد. محققان به بررسی داده های 74 مطالعه که شامل بیش از سه میلیون نفر می شوند اشاره می کنند و متوجه شدند که 30٪ از کسانی که بیشتر از هشت ساعت می خوابند زودتر از سایر افراد می میرند.