خلاص شدن از شر حساب های دروغین

توییتر میلیونها حساب جعلی را پاکسازی می کند

توییتر میلیونها حساب جعلی را پاکسازی می کند

تاریخ ایجاد : 1397/04/25


توییتر در جستجوی و پاکسازی حساب های جعلی هستش و این شرکت در دو ماه گذشته بسیاری از رباتها را به حالت تعلیق در آورده.

یک گزارش افشا شده از توییتر هفته گذشته نشان داد که شرکت توئیتر موفق شد بیش از 9.9 میلیون حساب هرزنامه را شناسایی کند. واشنگتن پست گزارش داد که : توییتر ماه مه و ژوئن 70 میلیون حساب را به حالت تعلیق درآورد. این تلاش ها برای حفظ ارزش اسمی توئیتر شکل گرفته که بیش از 20 درصد از 336 میلیون کاربر دروغین خودش حذف کرده. مدیر بازرگانی توئیتر اعلام کردش که برای بهبود سلامت توئیتر و ارائه خدمات بهتر اقدام به این کار کردن و نزدیکه به 70 میلیون حساب جعلی حذف کردن. با این روند پیش گرفته شده، ارزش سهام توئیتر هم در وال استریت بالا گرفته. توییتر گفته است که موفقیت آن به خاطر پیشرفت در سیستم های خودکار است که شناسایی و حذف رباتها را دارند، حساب ها خودکار هستند که می تواند در موضوعات خبری و هشتگ ها مورد استاده واقع بشن. توییتر گفت که در حال حاضر 214 درصد حساب های هرزنامه بیشتر از این زمان در سال گذشته حذف شده است. الکس تاوب، مدیر عامل شرکت تحلیل اجتماعی اجتماعی SocialRank، گفت که شاهد تلاش های توییتر برای از بین بردن حساب های جعلی بوده است. شرکت او در حال کار بر روی ساخت یک الگوریتم برای تشریح حسابهای جعلی توییتر از موارد واقعی است. برای انجام این کار، این شرکت به دنبال یک ایده حسابی برای انجام این عمل هستش.

اما قبل از اینکه SocialRank بتواند مدل خود را بسازد، توییتر کار خودش شروع کرد. Taub گفت: "ما تلاش کرده ایم تا یک فرمول برای حل این مشکل توی مدت زمان طولانی ایجاد کنیم. ما در حال حاضر حساب های جعلی می خریم و ار وری انها الگوی صحیحی به دست بیاریم." این روزها برای حذف این حساب های جعلی توئیتر تحت فشار بسیار زیادی هست. توئیتر این روزها بین مردم نقش بسیار بزرگی ایفا می کنه،توی سیاست،انتخابات و ...

در ماه آوریل در طی تماس تلفنی اخیر توییلی، Segal اعلام کرد که به دلیل این عملیات پاک سازی و از بین بردن اسپم ها ، سرمایه گذاران توجهی بسیاری به این بخش داشتند و نظر خیلی از اونها به این بخش جلب شده. سگال گفت: "ما همیشه قصد داریم کار درستی انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم بهترین سرویس و خدمات به کاربرانمون میرسه و هر زمان که بخواهیم می توانیم هرزنامه و حساب های مشکوک را از بین ببریم." توییتر همچنین نتایج مربوط به تعداد گزارش های اسپم را دریافت می کند. در ماه مارس، توییتر روزانه 25000 گزارش را مشاهده کرد، که در ماه مه به 17000 کاهش یافت.

تصاویر

خلاص شدن از شر حساب های دروغین خلاص شدن از شر حساب های دروغین
خلاص شدن از شر حساب های دروغین

یک گزارش افشا شده از توییتر هفته گذشته نشان داد که شرکت توئیتر موفق شد بیش از 9.9 میلیون حساب هرزنامه را شناسایی کند.