شناسایی افراد از پشت دیوار

تکنولوژی بازم به کمک شناسایی افراد اومد

تکنولوژی بازم به کمک شناسایی افراد اومد

تاریخ ایجاد : 1397/04/23


یه گروه از محققان و دانشمندان در MIT تونستن با گسترش وضعیت رادارها به تشخیص افراد در پشت دیوارها و حرکاتشون بپردازن به طوری که با توسعه این سیستم و امکان مانیتور کردن اون ، این برنامه تبدیل به یک اپلیکیشن کنن.

آزمایشات نشون میده که این سیستم این توانایی داره که وضعیت افراد از پشت دیوار از قبیل ، راه رفتن،نشتن و ... تشخیص بده و افراد آشنا از غریبه با موفقیت 83 درصد شناسایی کنه. به گفته سازندگان این اپلیکیشن میشه این اپ برای کارهای و مراکز حساس ، نجات اشخاص تحقیق و مراکز سلامت گسترش و به کار برد.

 

تکنولوژی

محققان بر این باورند که نظارت بر عملکرد بیماران در مواردی که در حال رسیدگی به بیماری آنها می باشند کار بسیار مهمی می باشد که به کمک این اپلیکیشن و بدون اطلاع خود بیمار می توان این کار انجام داد و در روند بهبود بیماری بسیار موثر واقع گردد. این موضوع خانم Dina Katabi از دانشمندان کامپیوتر MIT و رهبر گروه توسعه دهنده این اپلیکیشن عنوان کردن. او و همکارانش در ماه سپتامبر در یک کنفرانس بینایی کامپیوتری در سالت لیک سیتی تحقیقات جدیدشون درباره تکنولوژی ارائه دادند.

کاتابی گفت که پزشکان ممکن است از این تکنولوژی برای جابجایی در افرادی که مبتلا به بیماری پارکینسون هستند استفاده کنند، که با تماشای تغییر در راه رفتن آنها ممکن است یک مشکل ناگهانی را متوجه بشن. از این سیستم برای نظارت بر عملکرد سالخوردگان هم میشه استفاده کرد مثلا برای دریافت هشدار فوری در صورت افتادن. این تکنولوژی از هوش مصنوعی برای تفسیر داده های موج رادیویی استفاده می کنه. نسخه های قبلی این فنآوری می تواند یک چهره ی شخصی را در پشت دیوار تشخیص دهد، اما کاتابی گفت: این اولین بار است که افراد به راحتی می توانند پیگیری و شناسایی بشه.

قلب RF-Pose یک فرستنده رادیویی به اندازه یک لپ تاپ است. امواج رادیویی از طریق عبور از دیوار و برخورد با بدن انسان منعکس می شوند. الگوریتم های کامپیوتری امواج منعکس شده را تحلیل می کنند که در داخل سر، دست ها، پاها و سایر قسمت های بدن کلیدی ایجاد می شود تا چهره های متحرک بر روی صفحه نمایش تولید شود. کاتابی و تیم او RF-Pose را با دادن عکس هایی از مردم و همچنین تصاویر خام تولید شده توسط امواج رادیویی بازتاب دادند. در نهایت RF-Posed آموخت هر زمان که سیگنال های رادیویی دریافت کرد خضور یک فرد را نشان بدهد.

چه کارشناسان دیگری از این تکنولوژی جدید استفاده می کنند؟ گینس هیدالگو، یک پژوهشگر موسسه رباتیک دانشگاه کارنگی ملون در پیتسبورگ، اعلام کرد که استفاده از آن در حال حاضر محدود است چون سیگنال های رادیویی که از آن استفاده می کنند نمی توانند از طریق دیوارهای ضخیم عبور کنند. او اعلام کرد که اگر این محدودیت هم حل بشه این پروژه تبدیل به یک موفقیت بزرگ خواهد شد. اما Hidalgo گفت که این تکنولوژی همچنین موجب نگرانی های امنیتی می شود.

محققان برای تست RF-Pose با بنیاد مایکل جکس فاکس برای تحقیقات پارکینسون تلاش می کنند و در نهایت امیدوارند تا نسخه تجاری این تکنولوژی را به بازار عرضه کنند.

تصاویر

شناسایی افراد از پشت دیوار شناسایی افراد از پشت دیوار
شناسایی افراد از پشت دیوار

محققان بر این باورند که نظارت بر عملکرد بیماران در مواردی که در حال رسیدگی به بیماری آنها می باشند کار بسیار مهمی می باشد که به کمک این اپلیکیشن و بدون اطلاع خود بیمار می توان این کار انجام داد و در روند بهبود بیماری بسیار موثر واقع گردد.