جامعه Open Source گزارش داد

درخواست برای استخدام متخصصین لینوکس،این روز ها افزایش پیدا کرده

درخواست برای استخدام متخصصین لینوکس،این روز ها افزایش پیدا کرده

تاریخ ایجاد : 1397/04/17


در این مقاله به گزارشی از سازمان جهانی برای اهمیت نقش لینوکس و  بالارفتن تقاضا جهت استخدام در این حوزه می پردازیم.

به گزارش جامعه مشاغل فناوری اطلاعات متن باز در سال 2018 ، تقاضا برای استخدام فنی لینوکس کاران حتی با مهارت های ابتدایی این روز ها شدت گرفته. هفتمین گزارش سالانه بنیاد لینوکس روز چهارشنبه منتشر شد، گزارشی که اعلام می کنه لینوکس محبوب ترین برنامه متن باز در جهان شناخته شده. این گزارش شامل خلاصه ای از روند کار حرفه ای زبان متن باز، عوامل ایجاد انگیزه حرفه ای در صنعت،راه های کسب و کار و جذب و حفظ استعدادهای شایسته می باشد. این درحالی هستش که در این سال ها تمامی تمرکز و حواس ها به نرم افزارهای مبتنی به منبع باز معطوف شده. لازم هستش بدونید که این گزارش از بین 750 شرکت کوچک،بزرگ ، خصوصی و دولتی تهیه شده. مهارت های لینوکس به عنوان مهارت های مورد نظر در گزارش 2018 رتبه بندی شده و باعث شده 80 درصد از مدیران به دنبال استخدام افرادی با تخصص لینوکس هستند.

آگاهی از لینوکس باعث شناخت کافی در زمینه زبان های متن باز میشه که این روز ها خیلی از سیتم ها مثل رایانش های ابری ، شیوه های DevOps و مواردی از این قبیل مبتنی بر لینوکس هستند. به گفته ی جیم زملین مدیر اجرایی لینوکس این روزها تقاضا برای استفاده از زبان های متن باز برای توسعه نرم افزار ها افزایش پیدا کرده و به همین خاطر هر روز شرکت های زیادی میبینیم که برای توسعه کسب و کارشون به سمت لینوکس می آیند به همین خاطر بنیاد لینوکس از اینکه اموزش ها و ارائه مدارک در زمینه لینوکس به نحو درست پیش برود نظارت گسترده ای دارد.

 

تلاش برای استخدام

بنابر اعلام این گزارش فعالیت های استخدام در میان شرکت ها و سازمان هایی که می خواهند استعداد فن آوری منبع باز را تقویت کنند، افزایش پیدا کرده. 55 درصد شرکت ها این روزها آموزش توی زمینه زبان های متن باز قبول کردن تا کارمندانشون زودتر به درجه ای شناخت در زبان لینوکس برسونن ، دلیل این اهمیت از سوی این شرکت ها هم این هستش که 77 درصد از مدیران از ضعف کشف استعداد در این زمینه پرده برداشتن ، بنابراین نیمی از این مدیران به کمک کدها و منابع موجود از اینترنت کار اموزش خودشون روی کارمنداشون شروع کردن. مدیر عامل شرکت DHI اعلام کرده که استخدام حرفه ای متخصصان ماهر به عنوان یک نقطه درد واقعی برای کارفرمایان هستش. در سال 2018 نسبت به سال قبل ما شاهد رشد قابل توجهی برای استخدام زبان های متن باز هستیم. این روزها مدیران حرفه ای به طور فزاینده ای برای آموزش کارکنان موجود در فن آوری های جدید منبع باز و کمک به آنها برای کسب گواهینامه ها تاکید می کنند و تلاش های بسیار هم دارن. به همین خاطر بسیاری از سازمان ها در قالب منبع باز با هدف مشخص اقدام به استخدام کارمندان می کنن.

 

استراتژی کسب و کار موثر

ایان مک کلاتی، مدیر عامل شرکت مرکز داده های ققنوس، اعلام کرد: تقاضا برای استعدادیابی منبع باز بالا است، زیرا شرکت های بیشتری شروع به استفاده از تکنولوژی های منبع باز برای کارهای نسل بعدی و برنامه های کاربردی کرده اند. او پیشنهاد داد که رهبران تجاری ، منبع باز را به عنوان راهی برای جلوگیری از هزینه های صدور مجوز ، جهت بالابردن تکنولوژی با روش های جدیدی برای به کارگیری کد و سیستم ها به شیوه ای مقیاسی بپذیرند. از طرفی فشارهای زیادی که از سمت رایانش ابری و مجازی سازی هم کمک زیادی برای توسعه فن آوری های منبع باز کرده. امروزه کاربرها دنبال زاه اندازی سیستمهای سریع هستند نه دنبال سیستمی که نیازمند مراقبت یا حتی خرید باشه. البته لازم هستش اشاره کنیم که این جنبش توسط شرکت های نسل جدید مانند گوگل، فیس بوک، LinkedIn، Pinterest و توییتر راه اندازی شده. علاوه بر تغییر چشم انداز کسب و کار، این شرکت ها ابزارهای بزرگی هم مثل داده کاوی،big data، cloud ، هوش مصنوعی و ... ساختند که همه این فن آوری ها عمدتا منبع باز هستند.

در انتهای این مقاله بچه های صفر تا صد به شما دوستان عزیز پیشنهاد می کنن که در کنار یادگیری علوم کامپیوتر از لینوکس و دستورات اون غافل نشید.

تصاویر

اهمیت استخدام لینوکس اهمیت استخدام لینوکس
اهمیت استخدام لینوکس

بنابر اعلام این گزارش فعالیت های استخدام در میان شرکت ها و سازمان هایی که می خواهند استعداد فن آوری منبع باز را تقویت کنند، افزایش پیدا کرده.